logotype

Doktorat ks. Waldemara Graczyka

W poniedziałek, 15 maja, wspólnota kolegiacka cieszyła się z promocji nowego doktora. Został nim ks. Waldemar Graczyk, kapłan diecezji kaliskiej, który przez ostatnie pięć lat zgłębiał zagadnienia teologii moralnej w murach Academia Alfonsiana. Napisał on rozprawę doktorską poświęconą przyjaźni, zatytułowaną: Implicazioni morali della teologia dell’amicizia nel Vangelo di Giovanni

Egzamin rozpoczął się kilka minut po godzinie siedemnastej. Obecni na nim byli profesorowie, rodzice oraz przyjaciele ks. Waldemara, jak też zaproszeni goście. Na początku doktorant w sposób jasny i rzeczowy przedstawił motywacje, źródła, najważniejsze wyniki swojej pracy naukowej.

Po prezentacji nastąpiła dyskusja z profesorami. Zarówno moderator pracy o. Andrzej Wodka, jak i recenzenci wyrazili uznanie dla ks. Waldemara, aktualności tematu pracy i jego opracowanie. Profesorowie zadali także kilka pytań, z którymi doktorant poradził sobie bez najmniejszych problemów. Następnie, po krótkiej przerwie, komisja egzaminacyjna pogratulowała ks. Waldemarowi uzyskania stopnia doktora. 

Po obronie w naszym Kolegium miała miejsce uroczysta kolacja, na której obok kolegiastów obecna była rodzina, bliscy i przyjaciele nowego doktora. W jej trakcie ks. rektor, Dariusz Drążek, w imieniu całej wspólnoty Kolegium Polskiego złożył gratulacje ks. Waldemarowi, którego osoba długo pozostanie w życzliwej pamięci kolegiastów. 

Ks. Waldemarowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej. Niech św. Menas, ten z ikony Pana Jezusa z Przyjacielem, umacnia w podejmowaniu nowych obowiązków z radością i pamięcią o tym, że każdego z nas Bóg uczynił swoim PRZYJACIELEM